Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RekLam iÇin Kaan_Kilic24@hotmail.com

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿?

+2
come_rap
ScRéam
6 posters
YazarMesaj
ScRéam

Erkek Mesaj Sayısı : 105
Yer : iSTanßuL :::::::P
Lakap : MsF

SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿? Empty
MesajKonu: SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿?   SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿? Icon_minitimePaz Mart 30, 2008 6:03 pm

Şuanda yazacaklarımı sonuna kadar okumanızı istiyorum … Yalvarıyorum , mesaj sayınızı artırtmak için değil , bir gerçeği anladığınız için yorum yazın …
Not : Gece olduğu vakit, okumanızı öneririm …
Arkadaşlar sizler hiç şu yaşadığımız anın 50 sene öncesi filmlerini izlediniz mi ? O zamanda yaşayan insanların hikayelerini hiç okudunuz mu ? Ben okudum … Filmlerini izledim .. Hepsi aşk dolu … Hepsinde bir romantizm var … O zamanın insanlarında hüzün var hüzün .. Ama bu hüzün aşk yüzünden değil , mutluluğun anlamını bilmek için … Hüzün vardı o insanlarda çünkü , sevdiklerini özlüyorlardı sürekli , sevdikleri için para kazanıyorlardı , yıpranıyorlardı ve sevdiklerinin ölmesinden korkuyorlardı , ayrılacaklarından korkuyorlardı bu yüzden vardı hüzün ..

Ama sonralardan bu bitmeye başladı , dünya değişmeeye başladı .. Gümden değişti .. Tüm insanların derdi siyaset oldu , herkes dünyayı kurtarmayı istedi .. Savaşların yorumları başladı , savaşların hikayeleri anlatılır oldu … Aşk unutultu .. Hiç farkettiniz mi ? Ben farkettim ..

Bu durumda fazla sürmedi , insanlar teklojiye ilk adımlarını attı , sonra teknoloji gelişti de gelişti.. Teknolojinin yanında insanların tavırlarıda değişti artık insanlar aşka değil sadece cinselliğe önem verir oldu .. Güzel mankenler , yakışıklı erkekler reklamlara çıktı , insanlar onların tiplerine , tarzlarına aşık oldular … Teknoliji gelişti ve bir çok değeri de azalttı gelişi ile .. Mesela mektup yazmayı , insanlar öncelerden mektup yazarlardı , göz yaşları ile süslerlerdi kağıdı , alan kimse ise aylar sonra bile hissederdi kağıdın ıslaklığını .. Ama şimdi telefonlar çıktı , şunada yazmakta olduğum Forumlar çıktı , şu msn denen illet çıktı .. Sölesenize hissettirebilirsiniz aşkınızın büyüklüğünü bunlarla … Göz yaşınızı damlattığınızda bunların üzerine kağıt gibi eğilip büküle bilir mi o özlemin büyüklüğü karşısında ?
Teknoloji ile değişenler sadece bu değil , onun yanında insanlar artık sevdiklerinin sesini duymak için , sadece cebinden bir telefon çıkartıyor ve tuşlara basıyor .. Herzaman Onun yanında olmaya çaba görtermiyor … O sesin gücünü hissedemiyor … Sonra , artık sevdiğinin yüzünü görmek için kilometrelerce yürümeye , saatlerce araba sürmeye gerek yok ! Ekranın yanındaki kamerayı takıver bilgisayar basıver düğmesine görüver Onu ! Ne kadar basit değil mi ? İşte bu yüzden özlemenin değerini bilemiyoruz , ve ÖZLEM demek AŞK demektir .. Yalan mı ?

Şimdiler de ise insanlar para kazanmak derdin de , paran varsa herşeyin var mantığındalar … Yukarıda ki yazdıklarımı okuyan SEN hala böyle mi düşünüyorsun ? Söylesene , alta bir cevap vermeni yorum yapmaı istiyorum … Eğer böyle düşünüyorsan sen yaşama .. ! Çünkü para ile herşeyi alamazsın , çok klasik oldu belki ama çok doğru bir laf … Aşkı asla alamazsın mesela , aldığını sanırsın ama alamazsın .. Aldığın şey sadece Onun bedeni … Yüzünü görme ve sesini duyma şansıdır … Aldığın şey sadece egolarının tatmini , bencilliğin … Para ile alabilir misin onun kalbini,ruhunu ? Alamazsın ! Hala mı inatlaşıyorsun benimle ! Tamam o zaman bi de bunu oku , öyle yaz yorumunu ! Sana “ İstediğin kadar para vereceğim ama ruhunu istiyorum yani benim için ölmeni istiyorum“ desem kabul edermisin bu teklifi ? Canını vermezsin değil mi para için ? Verecek olsan bile kullanamayacağını biliyorsun değil mi ? İşte para ile aşkı almakta böyle bir şey ya alamazsın ya da kullanamazsın !
Şimdi ise durum değişti ! Şuraya bi baksanıza , forumda en çok konusu olan bölüm Aşk bölümü ? Hangi şarkı albümleri daha çok satıyor ? Hangi kitaplar daha fazla traj yapıyor ? İçinde Aşk geçenler değil mi ?Hepimizin aşık olmaya ihtiyacı var , yaşamdan tat alabilmek için , gülerek ölmek için … Hayatın boyunca sadece bir kişinin ölümünü unutmamak için …
Aşka Nasıl Fırsat Vereceğimizi de ele aldım aynı konunun içerisinde paylaşağım …
come_rap

come_rap

Kadın Mesaj Sayısı : 1497
Yer : yen!boSna

MesajKonu: Geri: SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿?   SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿? Icon_minitimeSalı Nis. 08, 2008 10:17 pm

çoq GuSeLDi...yukaRıDa yaSanLaRa katıLıyoRum
inSan özLemeyi biLmeDen GeRçekten aŞıK oLamaS
teknoLoji biR çok Şeyi değiŞtiRDi aŞkıDa... Crying or Very sad
WolF's _Rain

WolF's _Rain

Yer : !S†ânßuL
Lakap : mC !hânê†

MesajKonu: Geri: SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿?   SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿? Icon_minitimePaz Nis. 13, 2008 1:44 am

ßu yazanlar aslın da Doru
trojen

Kadın Mesaj Sayısı : 266
Yer : istanbul
Lakap : trojen

MesajKonu: Geri: SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿?   SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿? Icon_minitimePerş. Nis. 17, 2008 9:59 pm

ewt bncede.doğru.
aNDerK
$éF
$éF

Yer : İstanbul
Lakap : TutKu

MesajKonu: Geri: SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿?   SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿? Icon_minitimeCuma Nis. 18, 2008 6:48 pm

çoookk saçMaa....
https://pislickler.forumdizini.com/
Soft
$éF
$éF
Soft

Yer : yeN!ß0Sna

MesajKonu: Geri: SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿?   SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿? Icon_minitimeC.tesi Nis. 19, 2008 4:48 pm

bncede Amrikada biLe oLsan Cam Açıp manitanLa Konusuon
http://www.legen8b.tr.gg

SizDemi a$ıK oLmaK İstiyOrSunuz¿?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-